صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

گازرسانی به حدود 300 روستا و 450 واحد صنعتی و تولیدی در سال گذشته

شتاب گازرسانی به روستاها و صنایع در سال 98

در سال 98 با حمایت مدیران شرکت ملی گاز ایران، همت و تلاش شبانه روزی کارکنان شرکت گاز استان خراسان جنوبی و مسئولین استانی و شهرستانی و در راستای توسعه شبکه گازرسانی و تحقق برنامه های شرکت ملی گاز ایران اقدامات ارزشمندی در استان انجام شده است .

 به گزارش روابط عمومی شرکت گازخراسان جنوبی "سید محمود هاشمی " مدیر عامل شرکت گاز استان با بیان این مطلب اظهار داشت : بدون تردید فعالیتهای صادقانه و دلسوزانه همه همکاران در بخش های مختلف شرکت طی سالی که گذشت موجب شد تا برنامه های شرکت به نحو مطلوب محقق گردد بطوریکه علاوه بر ارائه خدمات به مشترکین و استمرار گازرسانی در سراسر استان، با گازدار شدن 284 روستا ، تعداد روستاهای گازدار استان به 771 روستا معادل 77درصد خانوار روستایی تحت پوشش افزایش یافت .
مدیر عامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی گفت: خوشبختانه روند گازرسانی به روستاهای استان از سرعت خوبی برخودار است و بررسی روند گازرسانی نشان می دهد که سرعت گازرسانی به روستاها در سال 98 نسبت به میانگین سنوات قبل 7 برابر شده و مطابق گزارشات شرکت ملی گاز ایران سرعت گازرسانی به روستاهای استان در مقایسه با سایر شرکت های گاز استانی در رتبه سوم کشوری قرار دارد که حاکی از عملکرد برجسته گاز استان در حوزه گازرسانی به روستاها می باشد. همچنین به موازات خدمات رسانی در بخش های شهری و روستایی در سال گذشته ، گازرسانی به واحدهای صنعتی ، تولیدی و خدماتی نیز با جدیت در برنامه شرکت قرار داشت به نحوی که  450 واحد صنعتي، خدماتی و تولیدی به شبکه گاز طبیعی متصل گردید و در این راستا تعداد صنایع گازدار استان به  1440 واحد افزایش یافت تا سال 98 به عنوان سالی پر افتخار در کارنامه عملکرد شرکت گاز استان خراسان جنوبی ثبت گردد.
هاشمی افزود: در سال گذشته از تعداد 18600 انشعاب نصب شده در استان ،  2100 انشعاب در شهرها و حدود 16500 انشعاب در روستاهای استان نصب گردیده است. همچنین 2073 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع در سال قبل در سطح استان اجرا گردیده است .
وی با اشاره به  سهم 45 درصدی مصرف گاز طبیعی در بخش نیروگاهی نسبت به مصرف کل استان در سال گذشته افزود : بخش نیروگاهی استان در این مدت با مصرف 673 میلیون متر مکعب ، بیشترین مصرف و پس از آن بخش هاي خانگي ، تجاري و عمومي با مصرف بالغ بر 499 ميليون متر مكعب ، 33 درصد ميزان مصرف و همچنين بخش هاي صنعتي، سيمان و حمل و نقل نيز در مجموع 22 درصد از کل مصرف گاز طبيعي طی سال گذشته در استان را به خود اختصاص داده  است  .

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/02/21 - ١٢:٠٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 913

خروج